Czytanie globalne i matematyka

Program opiera się na założeniu, że odpowiednia częstotliwość powtórzeń danej czynności, będącej bodźcem dla rozwijającego się mózgu, sprzyja uczeniu się przez dziecko określonych umiejętności.

W oparciu o to założenie, opracowaliśmy szczegółowy program warsztatów dla nauczycieli, których celem jest podniesienie stanu ich wiedzy na temat alternatywnych metod nauczania dzieci matematyki o skuteczności potwierdzonej w praktyce.

Poruszamy w nim takie zagadnienia jak:

• znaczenie czytania w procesie nauki;
  • założenia metody Glenna Domana;
  • ścieżki sensoryczne i motoryczne we wczesnym rozwoju;
  • wiek chronologiczny i neurologiczny dziecka;
  • czynniki usprawniające naukę;
  • pomysły na nauczanie przez zabawę;
  • nagradzanie dzieci;
  • nauczanie wg metody Glenna Domana;
  • ocena skuteczności programu nauki czytania.

Wkrótce podzielimy się z Wami informacjami o szczegółach programu Czytanie globalne i matematyka oraz wskazówkami, jak skorzystać z naszej oferty warsztatów, na których będziemy rozwijać wiedzę uczestników o wyżej wymienionych założeniach.