Jak pomagamy w rozwoju intelektu i osobowości dziecka?

Nasze działanie ukierunkowane jest na wspieranie u dziecka zdolności czytania przy aktywnym udziale rodziców, pedagogów i nauczycieli-specjalistów. Sprawne i szybkie czytanie ze zrozumieniem przyczynia się do tego, że w trakcie trwającej wiele lat edukacji, dziecko już na samym początku zyskuje pozytywną samoocenę i umiejętność, która ma decydujący wpływ na jego dalszy rozwój.

Indywidualna praca nad rozwojem intelektualnym dziecka

Nauka poznawania rzeczywistości opiera się na zdolności gromadzenia i przetwarzania informacji, których dzisiejszy świat generuje coraz więcej. Właśnie dlatego, tak ważne jest to, by już na starcie nasze dziecko opanowało podstawowe narzędzie, jakim jest zdolność czytania globalnego – czytania które wspiera rozumienie i szybkie przetwarzanie informacji.

Najważniejszą jednak rzeczą, na której powinno nam zależeć jako rodzicom, jest chęć przekazania dziecku pasji i zadowolenia z czytania. Dziecko, które rozpoczyna czytanie wcześniej, prędzej odnajduje radość z obcowania z książką – czytanie dobrze mu się kojarzy a lektura nie staje się kolejnym niemile widzianym szkolnym obowiązkiem. Naszym zdaniem, wykształcenie takiej postawy jest łatwiejsze w domu podczas zabaw niż w szkole podczas lekcji. Swój pogląd podpieramy tym, o czym coraz głośniej mówią również eksperci: zbyt wiele dzieci pod presją i w warunkach obowiązku szkolnego, gubi w sobie zainteresowanie zdobywaniem wiedzy, tracąc nieodwracalnie swój niezwykły potencjał. Dlatego skupiamy swoją uwagę na tym, by w pierwszej kolejności dostarczać rodzicom i opiekunom to, co najbardziej pomoże im w rozwoju intelektualnym ich dzieci, czyli wiedzę na temat metody globalnego czytania, oraz przygotowane przez nas materiały edukacyjne.

Mamy świadomość, że wielu wspaniałych nauczycieli dokłada usilnych starań, aby jak najlepiej przygotować dzieci do radzenia sobie w życiu. Jesteśmy jednak przekonani, że w pierwszej kolejności, to rodzice powinni zabiegać o rozwój i podtrzymywanie naturalnych talentów swoich pociech. Trzymając się tego przekonania, zachęcamy młode matki i ojców do zabaw w czytanie oraz poznawanie języka polskiego lub języka angielskiego. Takie zabawy z dzieckiem, przy odpowiedniej organizacji czasu wolnego, bez trudu można uskuteczniać na co dzień. Pamiętaj, że angażując się w ten sposób, obdarzysz swoją pociechę troskliwą uwagą i zainteresowaniem. Twoje dziecko podświadomie tego od Ciebie oczekuje.

Nasze opracowanie pt. „Umiem czytać” stanowi zarazem kurs, jak i platformę, dzięki której małe dzieci, z jednej strony mają dostęp do optymalnego sposobu poznawania bogatego świata słowa pisanego, zaś z drugiej, mogą czytać swoje pierwsze w życiu książki. Natomiast materiały BilinguAll®, w formie komputerowej aplikacji, umożliwiają wczesną naukę języka angielskiego.

Uwaga praktyczna: nie stawiamy czytania na pierwszym miejscu. Liczy się całościowy rozwój dziecka. Spędzajmy z nim przede wszystkim czas, a potem uczmy.

Czas nauki, czas zabawy

Uważamy, że najważniejsze jest przede wszystkim, zapewnienie dziecku poczucia miłości i bezpieczeństwa, oraz zdrowego rozwoju fizycznego. Jeżeli rodzinie wystarcza czasu i są możliwości na dodatkowe aktywności, to jedną z nich może być właśnie rozwijanie umiejętności czytania poprzez zabawę. Jesteśmy przekonani, że czytanie globalne przyczynia się nie tylko do lepszego startu w szkole, ale zapewnia też dziecku więcej możliwości rozwoju własnych zainteresowań; dziecko uczy się myślenia, i co za tym idzie, dąży do rozwoju własnej osobowości.

Z naszych obserwacji wynika, że dzieci, które wcześnie zaczęły czytać, posiadają bogatsze słownictwo, szybciej opanowują interesującą je wiedzę, samodzielnie odnajdują odpowiedzi na pytania, z którymi nie zawsze radzą sobie rodzice. Te same dzieci starają się utwierdzać w pewności siebie, szybciej docierają do potrzebnych im informacji, same też potrafią decydować o tym, czego chcą się uczyć.

Przejdź do następnego artykułu:
Nasze dotychczasowe osiągnięcia
Wróć do poprzedniego artykułu:
Jak powstawały nasze pomoce do nauki czytania globalnego?

Aktualności

Zapraszamy na darmowe warsztaty z czytania globalnego. Poprowadzimy je w ramach targów Świadomi Rodzice w lubelskiej GALI.

Autorka bloga "Makulka" stawia sobie za cel wyszukiwanie książek, które wspierają szeroko rozumiany rozwój dzieci. Sama uczy swoje dzieci czytania metodą globalną i szuka odpowiednich materiałów, wspierających tę naukę.

Czytanie globalne i matematykaW ostatnim czasie pracowaliśmy intensywnie nad przygotowaniem programu ukierunkowanego na nauczanie matematyki przy wsparciu metody Glenna Domana. Przeczytaj więcej o efektach naszych działań.

Jesteś zainteresowany uczestnictwem w naszych warsztatach? Chcesz by ich program był dostosowany przez nas do przypadku dziecka lub grupy dzieci, których uczysz czytania? Chętnie się tym zajmiemy. Dowiedz się więcej szczegółów z tego artykułu.

I właśnie z tej okazji pragniemy Życzyć Wam Wszystkim tego, co w tych Świętach Najlepsze i Wyjątkowe, a także wielu sukcesów w Nowym Roku 2016 i każdym kolejnym...

Specjalna oferta polega na połączeniu ebooków z audiobookami nagranymi przez native speakera. Naszym celem było wzbogacenie istniejących materiałów do nauki angielskiego o ścieżkę audio. Zależy nam na tym, żeby rodzic, który decyduje się na zakup naszego kursu, mógł mieć dostęp do wersji dźwiękowej za symboliczną złotówkę.

Warsztaty z czytania globalnego oraz matematyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Cel: pomoc dzieciom, które nie były w stanie opanować czytania innymi metodami.

W naszym serwisie internetowym pojawił się nowy artykuł, który w szczegółach opisuje to, w jaki sposób program do nauki języka angielskiego BilinguAll wspiera naukę języka obcego, w oparciu o zasady metody Glenna Domana.

W czasie Otwarcia Business Link Lublin w dniu 22 grudnia 2014 przy ulicy Lipowej 4 odbyło się spotkanie dla osób zainteresowanych zdobyciem dofinansowania na rozwój własnego biznesu w ramach innowacyjnej przedsiębiorczości.

Chcemy podzielić się z Wami pierwszymi próbkami prac studentów Wydziału Artystycznego UMCS. Jak sami zobaczycie, są to zdolni ilustratorzy, którzy potrafią wczuć się w świat wyobraźni dzieci i doskonale rozumieją dziecięce poczucie humoru. Niektórzy z nich mają już doświadczenie w pracy dla wydawnictw i agencji reklamowych.

Oto kolejna partia nagrodzonych książek od najmłodszych czytelników, którzy odpowiedzieli na nasz konkurs przysyłając swoje prace.

Z przyjemnością prezentujemy książkę sześcioletniej Nataszy Balter i jej mamy, która zajęła drugie miejsce w konkursie "Globalne Oczytanie".

Za nami kolejne spotkanie ze studentami kierunków artystycznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Z przyjemnością informujemy, że jury wybrało już zwycięzców konkursu "Globalne Oczytanie" realizowanego wspólnie z portalem "Czas Dzieci".

Przeczytaj relację mamy ze Szczecina, która opisuje, jak wraz ze swoim synkiem wykonała książeczkę pomogającą dziecku w nauce czytania. 

Nauka czytania dzieci metodą globalną przy pomocy zestawów „Umiem Czytać” nie jest skomplikowana. Zdarza się jednak, że w trakcie sesji napotykasz na różne trudności, które mogą powodować ograniczone efekty Twoich starań. Zachęcamy Cię więc do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczeń w trakcie bezpłatnych konsultacji indywidualnych.

Ebooki z serii BilinguAll® za dwa tygodnie będą miały ścieżkę dźwiękową. Projekt nauki języka angielskiego za pomocą naszych książek wzbudził zainteresowanie lektorki Rachel Boot z Wielkiej Brytanii. Ogromnie się z tego cieszymy, gdyż Rachel jest absolutną profesjonalistką. Pracowała m.in. przy udźwiękowieniu filmowej produkcji słynnych "Opowieści z Narnii", "Robin Hooda", "Jamesa Bonda" ("Quantum of Solace") i "Sherlocka Holmesa" ("A Game of Shadows").

Z przyjemnością oglądamy prace nadsyłane w ramach konkursu „Globalne oczytanie”. Książeczki są ciekawe i bardzo pomysłowe, zarówno pod względem tekstów, jak i rysunków. Najbardziej cieszy nas to, że rodzice razem z dziećmi próbują swoich sił przy tworzeniu krótkich historii i mają przy tym dobrą zabawę.

BilinguAll - Personal Teacher jest serią pomocy dydaktycznych do nauki języka angielskiego, w skład których wchodzi aplikacja komputerowa oraz pełne humoru książeczki dla dzieci. Od teraz możesz pobrać ich wersje próbne z naszego serwisu internetowego.

BiliingAll® to aplikacja pomagająca w systematycznej i skutecznej nauce języka angielskiego dzieci. Niebawem będziesz mieć możliwość samodzielnego wypróbowania jej szerokich możliwości.

Jeżeli marzysz o byciu ilustratorem i chcesz się rozwijać współpracując z wydawnictwem, przyjdź na spotkanie i zobacz, w jaki sposób możesz rozwinąć z nami swoje talenty!

Drogi Rodzicu, jeśli Twoje dziecko lubi rysować a Ty masz pomysł na ciekawą książeczkę dla swojego malucha, zapraszamy Cię do udziału w konkursie "Globalne oczytanie". Jest to konkurs rodzinny, który ma na celu odkrywanie dziecięcych talentów. Chcemy też wspierać wczesną naukę czytania, dlatego najlepsze pomysły nagrodzimy naszymi zestawami.

Jest nam miło poinformować wszystkie osoby zainteresowane nauką czytania dzieci metodą globalną, że w sieci Internet pojawiła się nowa baza wiedzy poświęcona temu zagadnieniu i jest nią właśnie nasz oficjalny serwis internetowy.

Jest to pierwsza tego typu kampania skierowana do polskojęzycznych rodziców wychowujących dzieci za granicą. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Języka Polskiego za Granicą kierowane przez Dr Annę Martowicz.

Do listy współpracujących z nami szkół i przedszkoli dołączyło Polskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Szkoła bez Granic w Edynburgu.

filmy_slider

Lekcja języka angielskiego przygotowana przez rodzica w programie BilinguAll®, który umożliwia szybkie tworzenie i edytowanie ciekawych lekcji, dostosowanych do potrzeb dziecka.

Oglądaj

Małe dzieci uczą się czytać równie łatwo, jak uczą się mówić. Wystarczy pokazywać im wyrazy i bawić się z nimi w układanie wyrażeń i zdań.

Oglądaj

Ala zaczęła czytać w wieku trzech lat. Zobacz jak rozwinęła w sobie tę umiejętność mając pięć lat.

Oglądaj

Mama ze Słowenii uczy córkę czytania po polsku. Na potrzeby filmów zestawy po pięć kart zostały pokazane bez zalecanej przerwy.

Oglądaj

Film o specyfice uczenia polskich dzieci za granicą, o wyzwaniach z jakimi zmagają się polskie szkoły w Szkocji.

Oglądaj

Metoda czytania globalnego stosowana jest z powodzeniem przez rodziców, jak i nauczycieli. Doskonale rozwija nie tylko umiejętność czytania ale również szeroko rozumiany potencjał intelektualny i ścieżkę wzrokową małych dzieci.

Oglądaj