Jak powstawały nasze pomoce do nauki czytania globalnego w języku polskim i angielskim?

Nasze zestawy pomocy dydaktycznych do nauki czytania i mówienia powstawały w interakcji z głównymi zainteresowanymi, czyli dziećmi. Wpływ na ich ostateczną formę miał też cały szereg osób zaangażowanych w rozwój naszej metody. Poznaj więcej szczegółów czytając ten artykuł.

Książeczki do nauki czytania globalnego po polsku

Wszystko zaczęło się bardzo zwyczajnie. Na początku przygotowywaliśmy proste książeczki. Były pisane grubym flamastrem, a zamiast ilustracji, wykorzystywaliśmy wycinane zdjęcia. Tematy do historii czerpaliśmy z codzienności – wspólnych wypraw z dzieckiem, przeżytych przygód, wizyt gości, czy innych realnych sytuacji. Zamiast wymyślać zdarzenia, czerpaliśmy je z życia. Z czasem nasze pomoce dydaktyczne zaczęły się zmieniać, by osiągnąć dzisiejszą postać – postać gotową i przemyślaną, taką z której skutecznie mogą korzystać inni rodzice pracujący nad rozwojem językowym i intelektualnym swojego dziecka, a także pedagodzy, logopedzi i nauczyciele.

Dopracowanie materiałów do naszej metody na pewno byłoby bardzo trudne, gdyby nie grant finansowy skierowany do Mam powracających na rynek pracy, który ułatwił nam zakup drukarki do małej poligrafii. Dzięki temu, nasze materiały mogliśmy drukować samodzielnie. Co bardzo istotne, udostępnienie książek szerszemu gronu zainteresowanych umożliwiło uwzględnienie uwag rodziców oraz recenzentów, w tym nauczycieli, pedagogów i pracowników naukowych uczelni wyższej.

Zainteresowanie naszymi materiałami oraz pomoc wspierających nas osób, otworzyły przed nami następny etap rozwoju, czyli wydruki w technologii offsetowej. Dzięki temu mogliśmy dostarczać pomoce w znacznie lepszej jakości niż dotychczas. Zapewne również wskutek tego, nasze zestawy do nauki czytania globalnego wzbudziły większe zainteresowanie i otrzymały bardzo dobre recenzje od specjalistów wczesnego nauczania. Chcemy z dumą podkreślić, że profesor J. Andrzejewska z Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, jako wybitna znawczyni metody globalnego czytania i uznany autorytet w tej dziedzinie w naszym kraju, przyjęła z dużym entuzjazmem fakt, że w końcu także w Polsce pojawiły się tak solidne materiały, które powstały w oparciu o tę właśnie metodę. Obecnie nasze zestawy wykorzystywane są w procesie dydaktycznym na wyżej wymienionej uczelni, jako przykład rzetelnych pomocy dydaktycznych służących do nauki czytania globalnego. Również pracownicy Instytutów Osiągania Ludzkich Możliwości z Filadelfii, zapoznając się z naszymi opracowaniami podczas spotkania, w którym uczestniczyliśmy jako autorzy i wydawcy, wyrazili bardzo pozytywną opinię na ich temat. Była to wprawdzie opinia nieformalna, lecz bardzo nas ucieszyła i była dla nas budująca.

Książeczki do nauki czytania globalnego w języku angielskim

W międzyczasie przeprowadziliśmy się do Anglii, gdzie prowadziliśmy m.in. bezpłatne warsztaty z nauki czytania dla polskich dzieci. W trakcie kolejnych spotkań część rodziców zaczęła zgłaszać nam zapotrzebowanie na pomoce edukacyjne do nauki języka angielskiego dla swoich dzieci. Nasz pomysł na uczenie czytania przy użyciu książek i kart z wyrazami zaczął być dopasowywany do całkiem nowych warunków. Tak właśnie narodziła się polsko-angielska wersja zestawów dydaktycznych Szkoły Talentów.

Nasza działalność została wsparta specjalnym programem subwencyjnym, otrzymanym od Lloyds Banking Group, adresowanym do początkujących przedsiębiorców realizujących ważne cele społeczne (School for Social Entrepreneurs). Dzięki temu możliwe było rozpoczęcie prac nad nowymi przygodami Olo i Mimi w wersji dwujęzycznej. Równolegle pracowaliśmy nad aplikacją komputerową umożliwiającą każdemu rodzicowi indywidualizację nauczania słownictwa oraz tworzenie własnych lekcji. Obecnie, dzięki aplikacji, rodzice mogą wzbogacić pokazywanie kart o prezentacje komputerowe. W jej stworzenie zaangażowanych było łącznie 8 osób, w tym: programiści, grafik, nauczyciel kształcenia zintegrowanego, pracownik naukowy Wydziału Pedagogiki oraz dwóch ilustratorów.

Przejdź do następnego artykułu:
Jak pomagamy w rozwoju intelektu i osobowości dziecka?
Wróć do poprzedniego artykułu:
Nasze doświadczenie i kompetencje

Aktualności

Zapraszamy na darmowe warsztaty z czytania globalnego. Poprowadzimy je w ramach targów Świadomi Rodzice w lubelskiej GALI.

Autorka bloga "Makulka" stawia sobie za cel wyszukiwanie książek, które wspierają szeroko rozumiany rozwój dzieci. Sama uczy swoje dzieci czytania metodą globalną i szuka odpowiednich materiałów, wspierających tę naukę.

Czytanie globalne i matematykaW ostatnim czasie pracowaliśmy intensywnie nad przygotowaniem programu ukierunkowanego na nauczanie matematyki przy wsparciu metody Glenna Domana. Przeczytaj więcej o efektach naszych działań.

Jesteś zainteresowany uczestnictwem w naszych warsztatach? Chcesz by ich program był dostosowany przez nas do przypadku dziecka lub grupy dzieci, których uczysz czytania? Chętnie się tym zajmiemy. Dowiedz się więcej szczegółów z tego artykułu.

I właśnie z tej okazji pragniemy Życzyć Wam Wszystkim tego, co w tych Świętach Najlepsze i Wyjątkowe, a także wielu sukcesów w Nowym Roku 2016 i każdym kolejnym...

Specjalna oferta polega na połączeniu ebooków z audiobookami nagranymi przez native speakera. Naszym celem było wzbogacenie istniejących materiałów do nauki angielskiego o ścieżkę audio. Zależy nam na tym, żeby rodzic, który decyduje się na zakup naszego kursu, mógł mieć dostęp do wersji dźwiękowej za symboliczną złotówkę.

Warsztaty z czytania globalnego oraz matematyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Cel: pomoc dzieciom, które nie były w stanie opanować czytania innymi metodami.

W naszym serwisie internetowym pojawił się nowy artykuł, który w szczegółach opisuje to, w jaki sposób program do nauki języka angielskiego BilinguAll wspiera naukę języka obcego, w oparciu o zasady metody Glenna Domana.

W czasie Otwarcia Business Link Lublin w dniu 22 grudnia 2014 przy ulicy Lipowej 4 odbyło się spotkanie dla osób zainteresowanych zdobyciem dofinansowania na rozwój własnego biznesu w ramach innowacyjnej przedsiębiorczości.

Chcemy podzielić się z Wami pierwszymi próbkami prac studentów Wydziału Artystycznego UMCS. Jak sami zobaczycie, są to zdolni ilustratorzy, którzy potrafią wczuć się w świat wyobraźni dzieci i doskonale rozumieją dziecięce poczucie humoru. Niektórzy z nich mają już doświadczenie w pracy dla wydawnictw i agencji reklamowych.

Oto kolejna partia nagrodzonych książek od najmłodszych czytelników, którzy odpowiedzieli na nasz konkurs przysyłając swoje prace.

Z przyjemnością prezentujemy książkę sześcioletniej Nataszy Balter i jej mamy, która zajęła drugie miejsce w konkursie "Globalne Oczytanie".

Za nami kolejne spotkanie ze studentami kierunków artystycznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Z przyjemnością informujemy, że jury wybrało już zwycięzców konkursu "Globalne Oczytanie" realizowanego wspólnie z portalem "Czas Dzieci".

Przeczytaj relację mamy ze Szczecina, która opisuje, jak wraz ze swoim synkiem wykonała książeczkę pomogającą dziecku w nauce czytania. 

Nauka czytania dzieci metodą globalną przy pomocy zestawów „Umiem Czytać” nie jest skomplikowana. Zdarza się jednak, że w trakcie sesji napotykasz na różne trudności, które mogą powodować ograniczone efekty Twoich starań. Zachęcamy Cię więc do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczeń w trakcie bezpłatnych konsultacji indywidualnych.

Ebooki z serii BilinguAll® za dwa tygodnie będą miały ścieżkę dźwiękową. Projekt nauki języka angielskiego za pomocą naszych książek wzbudził zainteresowanie lektorki Rachel Boot z Wielkiej Brytanii. Ogromnie się z tego cieszymy, gdyż Rachel jest absolutną profesjonalistką. Pracowała m.in. przy udźwiękowieniu filmowej produkcji słynnych "Opowieści z Narnii", "Robin Hooda", "Jamesa Bonda" ("Quantum of Solace") i "Sherlocka Holmesa" ("A Game of Shadows").

Z przyjemnością oglądamy prace nadsyłane w ramach konkursu „Globalne oczytanie”. Książeczki są ciekawe i bardzo pomysłowe, zarówno pod względem tekstów, jak i rysunków. Najbardziej cieszy nas to, że rodzice razem z dziećmi próbują swoich sił przy tworzeniu krótkich historii i mają przy tym dobrą zabawę.

BilinguAll - Personal Teacher jest serią pomocy dydaktycznych do nauki języka angielskiego, w skład których wchodzi aplikacja komputerowa oraz pełne humoru książeczki dla dzieci. Od teraz możesz pobrać ich wersje próbne z naszego serwisu internetowego.

BiliingAll® to aplikacja pomagająca w systematycznej i skutecznej nauce języka angielskiego dzieci. Niebawem będziesz mieć możliwość samodzielnego wypróbowania jej szerokich możliwości.

Jeżeli marzysz o byciu ilustratorem i chcesz się rozwijać współpracując z wydawnictwem, przyjdź na spotkanie i zobacz, w jaki sposób możesz rozwinąć z nami swoje talenty!

Drogi Rodzicu, jeśli Twoje dziecko lubi rysować a Ty masz pomysł na ciekawą książeczkę dla swojego malucha, zapraszamy Cię do udziału w konkursie "Globalne oczytanie". Jest to konkurs rodzinny, który ma na celu odkrywanie dziecięcych talentów. Chcemy też wspierać wczesną naukę czytania, dlatego najlepsze pomysły nagrodzimy naszymi zestawami.

Jest nam miło poinformować wszystkie osoby zainteresowane nauką czytania dzieci metodą globalną, że w sieci Internet pojawiła się nowa baza wiedzy poświęcona temu zagadnieniu i jest nią właśnie nasz oficjalny serwis internetowy.

Jest to pierwsza tego typu kampania skierowana do polskojęzycznych rodziców wychowujących dzieci za granicą. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Języka Polskiego za Granicą kierowane przez Dr Annę Martowicz.

Do listy współpracujących z nami szkół i przedszkoli dołączyło Polskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Szkoła bez Granic w Edynburgu.

filmy_slider

Lekcja języka angielskiego przygotowana przez rodzica w programie BilinguAll®, który umożliwia szybkie tworzenie i edytowanie ciekawych lekcji, dostosowanych do potrzeb dziecka.

Oglądaj

Małe dzieci uczą się czytać równie łatwo, jak uczą się mówić. Wystarczy pokazywać im wyrazy i bawić się z nimi w układanie wyrażeń i zdań.

Oglądaj

Ala zaczęła czytać w wieku trzech lat. Zobacz jak rozwinęła w sobie tę umiejętność mając pięć lat.

Oglądaj

Mama ze Słowenii uczy córkę czytania po polsku. Na potrzeby filmów zestawy po pięć kart zostały pokazane bez zalecanej przerwy.

Oglądaj

Film o specyfice uczenia polskich dzieci za granicą, o wyzwaniach z jakimi zmagają się polskie szkoły w Szkocji.

Oglądaj

Metoda czytania globalnego stosowana jest z powodzeniem przez rodziców, jak i nauczycieli. Doskonale rozwija nie tylko umiejętność czytania ale również szeroko rozumiany potencjał intelektualny i ścieżkę wzrokową małych dzieci.

Oglądaj