Kim jesteśmy?

Jesteśmy rodzicami, którzy zaczęli się zajmować wczesną edukacją, ponieważ wiemy, że odpowiednio prowadzone nauczanie dziecka przynosi zaskakująco pozytywne efekty. Przekonaliśmy się o tym na własnym trudnym przykładzie, pracując intensywnie przez kilka lat nad rozwojem naszej córki. Przeczytaj więcej na nasz temat.

Skoro jesteś na tej stronie, to zapewne masz świadomość, że nad rozwojem swojego dziecka należy pracować już od najmłodszych lat, i szukasz ku temu najlepszego sposobu. My jako rodzice, jeszcze przed kilku laty byliśmy w podobnej sytuacji. Również poszukiwaliśmy najlepszej metody nauczania własnego dziecka. Ta chęć zaczęła nam towarzyszyć od momentu pojawienia się na świecie naszej córki. Jej narodziny całkowicie przebudowały nasze życie, i to nie tylko życie rodzinne, lecz również życie zawodowe.

Od tamtej pory w naszym małżeństwie pojawiła się nowa wspólna pasja tworzenia książek dla dzieci. Stało się tak po części z troski o przyszłość naszej córki, a po części z powodu braków, jakimi naszym zdaniem cechuje się nauczanie w przedszkolach i szkołach. Co mamy na myśli? Uważamy, że obecne tam nauczanie, nie skupia się dostatecznie mocno na rozwoju indywidualnych umiejętności i talentów u dziecka – przeciwnie – jego osobowość podlega systemowemu i celowemu uśrednieniu. W czasie kilkuletniego pobytu w Wielkiej Brytanii podglądaliśmy tamtejsze wzorce indywidualnego nauczania i zasugerowani ich dobrymi efektami, zaczęliśmy je przenosić na polski grunt.

Nasze pierwsze książki pomagały w nauce czytania oraz w nauce języka obcego naszej córki Julii. To był ostrożnie prowadzony eksperyment, który nie wykraczał poza nasze domowe progi. Z czasem zaobserwowaliśmy na tyle duże postępy, że pod ich wrażeniem zaczęliśmy opracowywać nowe materiały dydaktyczne, również w języku angielskim. Nasz dorobek – w sensie ilości i różnorodności tematycznej książek – powiększył się na tyle, że od pewnego czasu zaczęliśmy je drukować i wydawać. Można zatem powiedzieć, że staliśmy się niszowym wydawnictwem i zarazem przedsiębiorstwem realizującym cele społeczne.

Od strony formalnej działamy jako spółka z o.o. , która powstała w Wielkiej Brytanii. Nie jesteśmy sami. Obecnie nasza działalność rozwinęła się na tyle, że współpracują z nami różne utalentowane osoby, w tym grafik, ilustratorzy, pedagodzy z różnych szkół, naukowcy uniwersyteccy i pasjonaci edukacji kształtującej talenty.

Współpracujemy m.in. z brytyjską School for Social Entrepreneurs (http://www.the-sse.org/)

Jesteśmy otwarci i chętni do współpracy ze wszystkimi rodzicami. Również z Tobą! Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, oraz na temat naszej metody rozwijania talentów i osobowości Twojego dziecka, zachęcamy Cię do zapoznania się z treścią naszej oficjalnej witryny internetowej!

Zapraszamy!

Monika i Maciek

Przejdź do następnego artykułu:
Kim nie jesteśmy?

Wróć do strony głównej kategorii:
O Szkole Talentów

Aktualności

Zapraszamy na darmowe warsztaty z czytania globalnego. Poprowadzimy je w ramach targów Świadomi Rodzice w lubelskiej GALI.

Autorka bloga "Makulka" stawia sobie za cel wyszukiwanie książek, które wspierają szeroko rozumiany rozwój dzieci. Sama uczy swoje dzieci czytania metodą globalną i szuka odpowiednich materiałów, wspierających tę naukę.

Czytanie globalne i matematykaW ostatnim czasie pracowaliśmy intensywnie nad przygotowaniem programu ukierunkowanego na nauczanie matematyki przy wsparciu metody Glenna Domana. Przeczytaj więcej o efektach naszych działań.

Jesteś zainteresowany uczestnictwem w naszych warsztatach? Chcesz by ich program był dostosowany przez nas do przypadku dziecka lub grupy dzieci, których uczysz czytania? Chętnie się tym zajmiemy. Dowiedz się więcej szczegółów z tego artykułu.

I właśnie z tej okazji pragniemy Życzyć Wam Wszystkim tego, co w tych Świętach Najlepsze i Wyjątkowe, a także wielu sukcesów w Nowym Roku 2016 i każdym kolejnym...

Specjalna oferta polega na połączeniu ebooków z audiobookami nagranymi przez native speakera. Naszym celem było wzbogacenie istniejących materiałów do nauki angielskiego o ścieżkę audio. Zależy nam na tym, żeby rodzic, który decyduje się na zakup naszego kursu, mógł mieć dostęp do wersji dźwiękowej za symboliczną złotówkę.

Warsztaty z czytania globalnego oraz matematyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Cel: pomoc dzieciom, które nie były w stanie opanować czytania innymi metodami.

W naszym serwisie internetowym pojawił się nowy artykuł, który w szczegółach opisuje to, w jaki sposób program do nauki języka angielskiego BilinguAll wspiera naukę języka obcego, w oparciu o zasady metody Glenna Domana.

W czasie Otwarcia Business Link Lublin w dniu 22 grudnia 2014 przy ulicy Lipowej 4 odbyło się spotkanie dla osób zainteresowanych zdobyciem dofinansowania na rozwój własnego biznesu w ramach innowacyjnej przedsiębiorczości.

Chcemy podzielić się z Wami pierwszymi próbkami prac studentów Wydziału Artystycznego UMCS. Jak sami zobaczycie, są to zdolni ilustratorzy, którzy potrafią wczuć się w świat wyobraźni dzieci i doskonale rozumieją dziecięce poczucie humoru. Niektórzy z nich mają już doświadczenie w pracy dla wydawnictw i agencji reklamowych.

Oto kolejna partia nagrodzonych książek od najmłodszych czytelników, którzy odpowiedzieli na nasz konkurs przysyłając swoje prace.

Z przyjemnością prezentujemy książkę sześcioletniej Nataszy Balter i jej mamy, która zajęła drugie miejsce w konkursie "Globalne Oczytanie".

Za nami kolejne spotkanie ze studentami kierunków artystycznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Z przyjemnością informujemy, że jury wybrało już zwycięzców konkursu "Globalne Oczytanie" realizowanego wspólnie z portalem "Czas Dzieci".

Przeczytaj relację mamy ze Szczecina, która opisuje, jak wraz ze swoim synkiem wykonała książeczkę pomogającą dziecku w nauce czytania. 

Nauka czytania dzieci metodą globalną przy pomocy zestawów „Umiem Czytać” nie jest skomplikowana. Zdarza się jednak, że w trakcie sesji napotykasz na różne trudności, które mogą powodować ograniczone efekty Twoich starań. Zachęcamy Cię więc do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczeń w trakcie bezpłatnych konsultacji indywidualnych.

Ebooki z serii BilinguAll® za dwa tygodnie będą miały ścieżkę dźwiękową. Projekt nauki języka angielskiego za pomocą naszych książek wzbudził zainteresowanie lektorki Rachel Boot z Wielkiej Brytanii. Ogromnie się z tego cieszymy, gdyż Rachel jest absolutną profesjonalistką. Pracowała m.in. przy udźwiękowieniu filmowej produkcji słynnych "Opowieści z Narnii", "Robin Hooda", "Jamesa Bonda" ("Quantum of Solace") i "Sherlocka Holmesa" ("A Game of Shadows").

Z przyjemnością oglądamy prace nadsyłane w ramach konkursu „Globalne oczytanie”. Książeczki są ciekawe i bardzo pomysłowe, zarówno pod względem tekstów, jak i rysunków. Najbardziej cieszy nas to, że rodzice razem z dziećmi próbują swoich sił przy tworzeniu krótkich historii i mają przy tym dobrą zabawę.

BilinguAll - Personal Teacher jest serią pomocy dydaktycznych do nauki języka angielskiego, w skład których wchodzi aplikacja komputerowa oraz pełne humoru książeczki dla dzieci. Od teraz możesz pobrać ich wersje próbne z naszego serwisu internetowego.

BiliingAll® to aplikacja pomagająca w systematycznej i skutecznej nauce języka angielskiego dzieci. Niebawem będziesz mieć możliwość samodzielnego wypróbowania jej szerokich możliwości.

Jeżeli marzysz o byciu ilustratorem i chcesz się rozwijać współpracując z wydawnictwem, przyjdź na spotkanie i zobacz, w jaki sposób możesz rozwinąć z nami swoje talenty!

Drogi Rodzicu, jeśli Twoje dziecko lubi rysować a Ty masz pomysł na ciekawą książeczkę dla swojego malucha, zapraszamy Cię do udziału w konkursie "Globalne oczytanie". Jest to konkurs rodzinny, który ma na celu odkrywanie dziecięcych talentów. Chcemy też wspierać wczesną naukę czytania, dlatego najlepsze pomysły nagrodzimy naszymi zestawami.

Jest nam miło poinformować wszystkie osoby zainteresowane nauką czytania dzieci metodą globalną, że w sieci Internet pojawiła się nowa baza wiedzy poświęcona temu zagadnieniu i jest nią właśnie nasz oficjalny serwis internetowy.

Jest to pierwsza tego typu kampania skierowana do polskojęzycznych rodziców wychowujących dzieci za granicą. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Języka Polskiego za Granicą kierowane przez Dr Annę Martowicz.

Do listy współpracujących z nami szkół i przedszkoli dołączyło Polskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Szkoła bez Granic w Edynburgu.

filmy_slider

Lekcja języka angielskiego przygotowana przez rodzica w programie BilinguAll®, który umożliwia szybkie tworzenie i edytowanie ciekawych lekcji, dostosowanych do potrzeb dziecka.

Oglądaj

Małe dzieci uczą się czytać równie łatwo, jak uczą się mówić. Wystarczy pokazywać im wyrazy i bawić się z nimi w układanie wyrażeń i zdań.

Oglądaj

Ala zaczęła czytać w wieku trzech lat. Zobacz jak rozwinęła w sobie tę umiejętność mając pięć lat.

Oglądaj

Mama ze Słowenii uczy córkę czytania po polsku. Na potrzeby filmów zestawy po pięć kart zostały pokazane bez zalecanej przerwy.

Oglądaj

Film o specyfice uczenia polskich dzieci za granicą, o wyzwaniach z jakimi zmagają się polskie szkoły w Szkocji.

Oglądaj

Metoda czytania globalnego stosowana jest z powodzeniem przez rodziców, jak i nauczycieli. Doskonale rozwija nie tylko umiejętność czytania ale również szeroko rozumiany potencjał intelektualny i ścieżkę wzrokową małych dzieci.

Oglądaj