Kto jest adresatem metody nauki czytania globalnego?

Stwierdzenie, że swoją działalność kierujemy do dzieci byłby nie do końca celne. Oczywiście prawdą jest, że chodzi nam przede wszystkim o rozwój dzieci. Pamiętajmy jednak, że w wieku, w którym zastosowanie naszej metody ma największe przełożenie na późniejszy sukces rozwojowy dziecka, to właśnie rodzice i nauczyciele decydują o nadaniu temu rozwojowi kierunku. I to do nich głównie adresujemy owoce naszej pracy.

Pomoce do nauki czytania globalnego dla rodziców i nauczycieli

Ponieważ wiek do szóstego roku życia ma decydujące znaczenie dla całego przyszłego rozwoju człowieka, naszym celem jest dostarczanie rodzicom i nauczycielom możliwie najlepiej przygotowanych pomocy dydaktycznych, dzięki którym zapewnią dzieciom kluczowe umiejętności intelektualne. W ten sposób rodzic czy pedagog może pomóc dziecku w budowaniu poczucia pewności siebie, a także poczucia szerzej pojmowanej własnej wartości.

Dzięki naszym pomocom edukacyjnym rodzice lub nauczyciele, poprzez zabawę, mogą nauczyć dzieci czytania globalnego, zanim te rozpoczną naukę czytania w szkole metodą tradycyjną, tj.  metodą analityczno-syntetyczną. Wczesna nauka czytania na bazie naszych materiałów przynosi nie tylko dobre efekty. Bardzo istotne jest także to – może nawet najbardziej istotne – że nasza metoda rozbudza w dziecku chęć czytania.

Dziecko lubiące czytać opanuje tę umiejętność szybciej niż to uczące się z przymusu.

Globalne czytanie w podtrzymywaniu dwujęzyczności dziecka

Odrębną i liczną grupę odbiorców naszej metody stanowią rodzice przebywający poza Polską, dla których ważne jest utrzymanie znajomości języka polskiego przez swoje dzieci, a także nauczanie mówienia i czytania w języku obcym. Sami doświadczyliśmy takiej potrzeby jako rodzice trzyletniej dziewczynki przebywając czasowo w Wielkiej Brytanii. Stąd zainicjowany przez nas rozwój metody nauczania czytania i mówienia w języku angielskim, którego efektem są, skierowane właśnie do takiej grupy rodziców, książki oraz nasz program komputerowy do uczenia dwujęzycznego o nazwie BilinguAll®.

Czytanie globalne w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych

Adresatami naszej działalności są również nauczyciele i specjaliści, w tym psycholodzy dziecięcy oraz logopedzi. Nasza metoda znajduje odbiorców szczególnie w przedszkolach prywatnych, czy w początkowych klasach szkół podstawowych. Ilustrowane książki oraz karty z dużymi wyraźnymi literami stanowią szczególną pomoc np. podczas nauczania dzieci z problemami z koncentracją uwagi. Wymienione osoby bardzo chętnie i otwarcie zapraszamy do współpracy i bezpośrednich konsultacji dotyczących istoty samej metody, jak również techniki pracy z dzieckiem przy użyciu materiałów edukacyjnych, które opracowaliśmy przy wsparciu przedstawicieli środowisk naukowych z Polski i zagranicy.

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą nad rozwojem intelektualnym swojego dziecka naszą metodą, zachęcamy Cię serdecznie do korzystania z wiedzy, którą na bieżąco uzupełniamy w naszym serwisie internetowym. Prowadzimy również szkolenia grupowe oraz konsultacje indywidualne.

Pomagamy w zdobywaniu wiedzy o metodzie globalnej przez Internet

Dzielimy się z Tobą wiedzą o metodzie czytania globalnego za pośrednictwem naszego serwisu internetowego. Znajdziesz tu szczegółowe opisy postępowania, instrukcje pisemne, a także informacje, które przygotowaliśmy dla Ciebie na materiałach wideo. Pamiętaj! Jesteśmy po to by wspomóc Twoje starania edukacyjne. Czujemy się za nie odpowiedzialni. Zachęcamy Cię do odwiedzin naszej witryny oraz kontaktu poprzez e-mail w sytuacjach, w których będziesz poszukiwał szybkich i jasnych odpowiedzi na pytania dotyczące wszystkich zagadnień dotyczących naszej metody.

Być może masz pytania już teraz? Jeżeli tak, zadzwoń do nas lub wyślij je na e-mail: m.niziol@szkolatalentow.pl

Przejdź do następnego artykułu:
Nasze doświadczenie i kompetencje
Wróć do poprzedniego artykułu:
Metoda nauki czytania i mówienia małych dzieci

Aktualności

Zapraszamy na darmowe warsztaty z czytania globalnego. Poprowadzimy je w ramach targów Świadomi Rodzice w lubelskiej GALI.

Autorka bloga "Makulka" stawia sobie za cel wyszukiwanie książek, które wspierają szeroko rozumiany rozwój dzieci. Sama uczy swoje dzieci czytania metodą globalną i szuka odpowiednich materiałów, wspierających tę naukę.

Czytanie globalne i matematykaW ostatnim czasie pracowaliśmy intensywnie nad przygotowaniem programu ukierunkowanego na nauczanie matematyki przy wsparciu metody Glenna Domana. Przeczytaj więcej o efektach naszych działań.

Jesteś zainteresowany uczestnictwem w naszych warsztatach? Chcesz by ich program był dostosowany przez nas do przypadku dziecka lub grupy dzieci, których uczysz czytania? Chętnie się tym zajmiemy. Dowiedz się więcej szczegółów z tego artykułu.

I właśnie z tej okazji pragniemy Życzyć Wam Wszystkim tego, co w tych Świętach Najlepsze i Wyjątkowe, a także wielu sukcesów w Nowym Roku 2016 i każdym kolejnym...

Specjalna oferta polega na połączeniu ebooków z audiobookami nagranymi przez native speakera. Naszym celem było wzbogacenie istniejących materiałów do nauki angielskiego o ścieżkę audio. Zależy nam na tym, żeby rodzic, który decyduje się na zakup naszego kursu, mógł mieć dostęp do wersji dźwiękowej za symboliczną złotówkę.

Warsztaty z czytania globalnego oraz matematyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Cel: pomoc dzieciom, które nie były w stanie opanować czytania innymi metodami.

W naszym serwisie internetowym pojawił się nowy artykuł, który w szczegółach opisuje to, w jaki sposób program do nauki języka angielskiego BilinguAll wspiera naukę języka obcego, w oparciu o zasady metody Glenna Domana.

W czasie Otwarcia Business Link Lublin w dniu 22 grudnia 2014 przy ulicy Lipowej 4 odbyło się spotkanie dla osób zainteresowanych zdobyciem dofinansowania na rozwój własnego biznesu w ramach innowacyjnej przedsiębiorczości.

Chcemy podzielić się z Wami pierwszymi próbkami prac studentów Wydziału Artystycznego UMCS. Jak sami zobaczycie, są to zdolni ilustratorzy, którzy potrafią wczuć się w świat wyobraźni dzieci i doskonale rozumieją dziecięce poczucie humoru. Niektórzy z nich mają już doświadczenie w pracy dla wydawnictw i agencji reklamowych.

Oto kolejna partia nagrodzonych książek od najmłodszych czytelników, którzy odpowiedzieli na nasz konkurs przysyłając swoje prace.

Z przyjemnością prezentujemy książkę sześcioletniej Nataszy Balter i jej mamy, która zajęła drugie miejsce w konkursie "Globalne Oczytanie".

Za nami kolejne spotkanie ze studentami kierunków artystycznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Z przyjemnością informujemy, że jury wybrało już zwycięzców konkursu "Globalne Oczytanie" realizowanego wspólnie z portalem "Czas Dzieci".

Przeczytaj relację mamy ze Szczecina, która opisuje, jak wraz ze swoim synkiem wykonała książeczkę pomogającą dziecku w nauce czytania. 

Nauka czytania dzieci metodą globalną przy pomocy zestawów „Umiem Czytać” nie jest skomplikowana. Zdarza się jednak, że w trakcie sesji napotykasz na różne trudności, które mogą powodować ograniczone efekty Twoich starań. Zachęcamy Cię więc do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczeń w trakcie bezpłatnych konsultacji indywidualnych.

Ebooki z serii BilinguAll® za dwa tygodnie będą miały ścieżkę dźwiękową. Projekt nauki języka angielskiego za pomocą naszych książek wzbudził zainteresowanie lektorki Rachel Boot z Wielkiej Brytanii. Ogromnie się z tego cieszymy, gdyż Rachel jest absolutną profesjonalistką. Pracowała m.in. przy udźwiękowieniu filmowej produkcji słynnych "Opowieści z Narnii", "Robin Hooda", "Jamesa Bonda" ("Quantum of Solace") i "Sherlocka Holmesa" ("A Game of Shadows").

Z przyjemnością oglądamy prace nadsyłane w ramach konkursu „Globalne oczytanie”. Książeczki są ciekawe i bardzo pomysłowe, zarówno pod względem tekstów, jak i rysunków. Najbardziej cieszy nas to, że rodzice razem z dziećmi próbują swoich sił przy tworzeniu krótkich historii i mają przy tym dobrą zabawę.

BilinguAll - Personal Teacher jest serią pomocy dydaktycznych do nauki języka angielskiego, w skład których wchodzi aplikacja komputerowa oraz pełne humoru książeczki dla dzieci. Od teraz możesz pobrać ich wersje próbne z naszego serwisu internetowego.

BiliingAll® to aplikacja pomagająca w systematycznej i skutecznej nauce języka angielskiego dzieci. Niebawem będziesz mieć możliwość samodzielnego wypróbowania jej szerokich możliwości.

Jeżeli marzysz o byciu ilustratorem i chcesz się rozwijać współpracując z wydawnictwem, przyjdź na spotkanie i zobacz, w jaki sposób możesz rozwinąć z nami swoje talenty!

Drogi Rodzicu, jeśli Twoje dziecko lubi rysować a Ty masz pomysł na ciekawą książeczkę dla swojego malucha, zapraszamy Cię do udziału w konkursie "Globalne oczytanie". Jest to konkurs rodzinny, który ma na celu odkrywanie dziecięcych talentów. Chcemy też wspierać wczesną naukę czytania, dlatego najlepsze pomysły nagrodzimy naszymi zestawami.

Jest nam miło poinformować wszystkie osoby zainteresowane nauką czytania dzieci metodą globalną, że w sieci Internet pojawiła się nowa baza wiedzy poświęcona temu zagadnieniu i jest nią właśnie nasz oficjalny serwis internetowy.

Jest to pierwsza tego typu kampania skierowana do polskojęzycznych rodziców wychowujących dzieci za granicą. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Języka Polskiego za Granicą kierowane przez Dr Annę Martowicz.

Do listy współpracujących z nami szkół i przedszkoli dołączyło Polskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Szkoła bez Granic w Edynburgu.

filmy_slider

Lekcja języka angielskiego przygotowana przez rodzica w programie BilinguAll®, który umożliwia szybkie tworzenie i edytowanie ciekawych lekcji, dostosowanych do potrzeb dziecka.

Oglądaj

Małe dzieci uczą się czytać równie łatwo, jak uczą się mówić. Wystarczy pokazywać im wyrazy i bawić się z nimi w układanie wyrażeń i zdań.

Oglądaj

Ala zaczęła czytać w wieku trzech lat. Zobacz jak rozwinęła w sobie tę umiejętność mając pięć lat.

Oglądaj

Mama ze Słowenii uczy córkę czytania po polsku. Na potrzeby filmów zestawy po pięć kart zostały pokazane bez zalecanej przerwy.

Oglądaj

Film o specyfice uczenia polskich dzieci za granicą, o wyzwaniach z jakimi zmagają się polskie szkoły w Szkocji.

Oglądaj

Metoda czytania globalnego stosowana jest z powodzeniem przez rodziców, jak i nauczycieli. Doskonale rozwija nie tylko umiejętność czytania ale również szeroko rozumiany potencjał intelektualny i ścieżkę wzrokową małych dzieci.

Oglądaj