Nasze osiągnięcia w rozwoju metody globalnego czytania

Jesteśmy dumni z tego, co dotychczas udało nam się osiągnąć dzięki pasji i pracy. Cieszymy się, że cały czas otrzymujemy potwierdzenia dobrych efektów osiąganych przez rodziców, nauczycieli i pedagogów korzystających z naszych pomocy dydaktycznych. Przeczytaj, co uważamy za nasze największe sukcesy w dotychczasowych dokonaniach?

Dzięki naszym książeczkom i aplikacji komputerowej czyta więcej dzieci!

Naszym największym osiągnięciem jest blisko tysiąc dzieci, które zaczęły czytać globalnie ucząc się z sympatycznymi bohaterami naszych książeczek - Olo i Mimi. Nasz krótki film, o tym jak uczyć czytania globalnego w przedszkolu obejrzało ponad pięćdziesiąt siedem tysięcy osób!

Z pomocy dydaktycznych Szkoły Talentów korzystają etatowi nauczyciele i pedagodzy

Ogromną satysfakcję sprawia nam fakt, że nasze materiały cieszą się również zainteresowaniem nauczycieli otwartych na nowe metody nauczania. Łącznie kilkadziesiąt placówek w Polsce oraz Anglii – w tym klubów rodzicielskich, przedszkoli i szkół – na co dzień korzysta z naszych opracowań, chwaląc efekt naszej pracy.

Rodzice potwierdzają skuteczność naszych pomocy dydaktycznych podczas nauki czytania w trudnych przypadkach

Motywujące są dla nas także informacje zwrotne, które otrzymujemy od rodziców. Dotyczy to szczególnie tych z nich, których dzieci miały jeszcze niedawno problemy z nauką. Świadomość, że wydawane przez nas pomoce edukacyjne wspierają rozwój intelektualny w sytuacjach wymagających specjalnego zaangażowania, z jednej strony jest dla nas powodem do radości, z drugiej zachętą do dalszych wysiłków; w tym też i do wzmożonego poszerzania własnej wiedzy.

Zostaliśmy docenieni wsparciem brytyjskich instytucji finansowych

Nasze starania zostały docenione specjalnym grantem na tworzenie kolejnych narzędzi do nauki języka polskiego oraz języka angielskiego dla Polonii w Wielkiej Brytanii. W konkursie „Social Entrepreneurs Programme” ogłoszonym przez Lloyds Bank oraz Bank of Scotland, byliśmy jedynymi Polakami, którzy znaleźli się w gronie wyróżnionych. Komisja oceniająca zwróciła uwagę na szczególne znaczenie naszego projektu dla społeczności Polskiej w Wielkiej Brytanii. Dzięki grantowi mogliśmy opracować nowe przygody Olo i Mimi wraz z serią kart, a także aplikację na komputery osobiste, która umożliwia uczenie języka polskiego oraz języka angielskiego.

Nasze książeczki i aplikacja komputerowa do nauki języka angielskiego są dostępne w większości krajów świata

Podstawą nauki są napisane przez nas książki do czytania globalnego, dzięki którym dzieci chętnie i efektywnie opanowują tę sztukę nie kojarząc kontaktu ze słowem pisanym z przykrym przymusem. Nasze książki dla dzieci w formie e-booków dostępne są za pośrednictwem systemu Nielsen w blisko 100 państwach na całym świecie!

Artyści wspierają nas swoimi talentami i zaangażowaniem

Jako osiągnięcie traktujemy to, że do współpracy przy tworzeniu książek do czytania globalnego udało nam się zachęcić artystów-ilustratorów dziecięcych z 3 różnych państw: Polski, Anglii i Estonii. Bez ich zaangażowania zdobycie zainteresowania wielu małoletnich - już - czytelników, byłoby bardzo trudne, a z pewnością, nie prostsze niż teraz.

Wróć do poprzedniego artykułu:
Jak pomagamy w rozwoju intelektu i osobowości dziecka?

Przejdź do następnej kategorii:
Czytanie globalne

Aktualności

Zapraszamy na darmowe warsztaty z czytania globalnego. Poprowadzimy je w ramach targów Świadomi Rodzice w lubelskiej GALI.

Autorka bloga "Makulka" stawia sobie za cel wyszukiwanie książek, które wspierają szeroko rozumiany rozwój dzieci. Sama uczy swoje dzieci czytania metodą globalną i szuka odpowiednich materiałów, wspierających tę naukę.

Czytanie globalne i matematykaW ostatnim czasie pracowaliśmy intensywnie nad przygotowaniem programu ukierunkowanego na nauczanie matematyki przy wsparciu metody Glenna Domana. Przeczytaj więcej o efektach naszych działań.

Jesteś zainteresowany uczestnictwem w naszych warsztatach? Chcesz by ich program był dostosowany przez nas do przypadku dziecka lub grupy dzieci, których uczysz czytania? Chętnie się tym zajmiemy. Dowiedz się więcej szczegółów z tego artykułu.

I właśnie z tej okazji pragniemy Życzyć Wam Wszystkim tego, co w tych Świętach Najlepsze i Wyjątkowe, a także wielu sukcesów w Nowym Roku 2016 i każdym kolejnym...

Specjalna oferta polega na połączeniu ebooków z audiobookami nagranymi przez native speakera. Naszym celem było wzbogacenie istniejących materiałów do nauki angielskiego o ścieżkę audio. Zależy nam na tym, żeby rodzic, który decyduje się na zakup naszego kursu, mógł mieć dostęp do wersji dźwiękowej za symboliczną złotówkę.

Warsztaty z czytania globalnego oraz matematyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Cel: pomoc dzieciom, które nie były w stanie opanować czytania innymi metodami.

W naszym serwisie internetowym pojawił się nowy artykuł, który w szczegółach opisuje to, w jaki sposób program do nauki języka angielskiego BilinguAll wspiera naukę języka obcego, w oparciu o zasady metody Glenna Domana.

W czasie Otwarcia Business Link Lublin w dniu 22 grudnia 2014 przy ulicy Lipowej 4 odbyło się spotkanie dla osób zainteresowanych zdobyciem dofinansowania na rozwój własnego biznesu w ramach innowacyjnej przedsiębiorczości.

Chcemy podzielić się z Wami pierwszymi próbkami prac studentów Wydziału Artystycznego UMCS. Jak sami zobaczycie, są to zdolni ilustratorzy, którzy potrafią wczuć się w świat wyobraźni dzieci i doskonale rozumieją dziecięce poczucie humoru. Niektórzy z nich mają już doświadczenie w pracy dla wydawnictw i agencji reklamowych.

Oto kolejna partia nagrodzonych książek od najmłodszych czytelników, którzy odpowiedzieli na nasz konkurs przysyłając swoje prace.

Z przyjemnością prezentujemy książkę sześcioletniej Nataszy Balter i jej mamy, która zajęła drugie miejsce w konkursie "Globalne Oczytanie".

Za nami kolejne spotkanie ze studentami kierunków artystycznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Z przyjemnością informujemy, że jury wybrało już zwycięzców konkursu "Globalne Oczytanie" realizowanego wspólnie z portalem "Czas Dzieci".

Przeczytaj relację mamy ze Szczecina, która opisuje, jak wraz ze swoim synkiem wykonała książeczkę pomogającą dziecku w nauce czytania. 

Nauka czytania dzieci metodą globalną przy pomocy zestawów „Umiem Czytać” nie jest skomplikowana. Zdarza się jednak, że w trakcie sesji napotykasz na różne trudności, które mogą powodować ograniczone efekty Twoich starań. Zachęcamy Cię więc do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczeń w trakcie bezpłatnych konsultacji indywidualnych.

Ebooki z serii BilinguAll® za dwa tygodnie będą miały ścieżkę dźwiękową. Projekt nauki języka angielskiego za pomocą naszych książek wzbudził zainteresowanie lektorki Rachel Boot z Wielkiej Brytanii. Ogromnie się z tego cieszymy, gdyż Rachel jest absolutną profesjonalistką. Pracowała m.in. przy udźwiękowieniu filmowej produkcji słynnych "Opowieści z Narnii", "Robin Hooda", "Jamesa Bonda" ("Quantum of Solace") i "Sherlocka Holmesa" ("A Game of Shadows").

Z przyjemnością oglądamy prace nadsyłane w ramach konkursu „Globalne oczytanie”. Książeczki są ciekawe i bardzo pomysłowe, zarówno pod względem tekstów, jak i rysunków. Najbardziej cieszy nas to, że rodzice razem z dziećmi próbują swoich sił przy tworzeniu krótkich historii i mają przy tym dobrą zabawę.

BilinguAll - Personal Teacher jest serią pomocy dydaktycznych do nauki języka angielskiego, w skład których wchodzi aplikacja komputerowa oraz pełne humoru książeczki dla dzieci. Od teraz możesz pobrać ich wersje próbne z naszego serwisu internetowego.

BiliingAll® to aplikacja pomagająca w systematycznej i skutecznej nauce języka angielskiego dzieci. Niebawem będziesz mieć możliwość samodzielnego wypróbowania jej szerokich możliwości.

Jeżeli marzysz o byciu ilustratorem i chcesz się rozwijać współpracując z wydawnictwem, przyjdź na spotkanie i zobacz, w jaki sposób możesz rozwinąć z nami swoje talenty!

Drogi Rodzicu, jeśli Twoje dziecko lubi rysować a Ty masz pomysł na ciekawą książeczkę dla swojego malucha, zapraszamy Cię do udziału w konkursie "Globalne oczytanie". Jest to konkurs rodzinny, który ma na celu odkrywanie dziecięcych talentów. Chcemy też wspierać wczesną naukę czytania, dlatego najlepsze pomysły nagrodzimy naszymi zestawami.

Jest nam miło poinformować wszystkie osoby zainteresowane nauką czytania dzieci metodą globalną, że w sieci Internet pojawiła się nowa baza wiedzy poświęcona temu zagadnieniu i jest nią właśnie nasz oficjalny serwis internetowy.

Jest to pierwsza tego typu kampania skierowana do polskojęzycznych rodziców wychowujących dzieci za granicą. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Języka Polskiego za Granicą kierowane przez Dr Annę Martowicz.

Do listy współpracujących z nami szkół i przedszkoli dołączyło Polskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Szkoła bez Granic w Edynburgu.

filmy_slider

Lekcja języka angielskiego przygotowana przez rodzica w programie BilinguAll®, który umożliwia szybkie tworzenie i edytowanie ciekawych lekcji, dostosowanych do potrzeb dziecka.

Oglądaj

Małe dzieci uczą się czytać równie łatwo, jak uczą się mówić. Wystarczy pokazywać im wyrazy i bawić się z nimi w układanie wyrażeń i zdań.

Oglądaj

Ala zaczęła czytać w wieku trzech lat. Zobacz jak rozwinęła w sobie tę umiejętność mając pięć lat.

Oglądaj

Mama ze Słowenii uczy córkę czytania po polsku. Na potrzeby filmów zestawy po pięć kart zostały pokazane bez zalecanej przerwy.

Oglądaj

Film o specyfice uczenia polskich dzieci za granicą, o wyzwaniach z jakimi zmagają się polskie szkoły w Szkocji.

Oglądaj

Metoda czytania globalnego stosowana jest z powodzeniem przez rodziców, jak i nauczycieli. Doskonale rozwija nie tylko umiejętność czytania ale również szeroko rozumiany potencjał intelektualny i ścieżkę wzrokową małych dzieci.

Oglądaj