Pierwsze efekty prac studentów wspierających projekt BilinguAll

Naszym celem jest stworzenie spójnej warstwy graficznej do lekcji językowych w aplikacji BilinguAll.

Pierwszym etapem było wzajemne poznanie się i ustalenie zasad współpracy. Potem podzieliliśmy zadania w ramach 7-osobowego zespołu. Uwzględniliśmy predyspozycje każdego z ilustratorów i w ten sposób powstały trzy podzespoły odpowiedzialne za szkice do tematycznie uporządkowanych haseł.

  • Kamila Franke i Dominika Wesołowska ilustrują hasła związane z rodziną oraz papugą i kotem.
  • Agata Pocheć i Krzysztof Bucior tworzą szkice przedmiotów i zwierząt.
  • Beata Banach i Justyna Piekarz zajmują się dodatkowymi ilustracjami osób i czasowników a także kolorowaniem szkiców.
  • Katarzyna Sienkiewicz jest odpowiedzialna za kolorowanie i fakturę ilustracji.

Drugi etap to tworzenie koncepcji ilustracji. Tutaj powstają m.in. bohaterowie którzy będą towarzyszyć dzieciom podczas nauki – mama, tata, siostra, brat oraz papuga i kot. Efekt to pierwsze czarno-białe szkice, które po naszej korekcie są skanowane i przygotowywane do kolorowania. Trzecim etapem będzie dodawanie koloru i faktury. Chcemy by ilustracje były atrakcyjne dla dzieci oraz prezentowały wysoką wartość artystyczną. Dzięki temu dzieci będą miały okazję, oprócz nauki języka angielskiego, obcować z pięknymi, pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami.

Wiedza atrakcyjnie podana, będzie sama wchodzić do głowy :)

Grafika 1 Grafika 2 Grafika 3 Grafika 4
Grafika 5 Grafika 6 Grafika 7 Grafika 8
Aktualności
filmy_slider

Lekcja języka angielskiego przygotowana przez rodzica w programie BilinguAll®, który umożliwia szybkie tworzenie i edytowanie ciekawych lekcji, dostosowanych do potrzeb dziecka.

Oglądaj

Małe dzieci uczą się czytać równie łatwo, jak uczą się mówić. Wystarczy pokazywać im wyrazy i bawić się z nimi w układanie wyrażeń i zdań.

Oglądaj

Ala zaczęła czytać w wieku trzech lat. Zobacz jak rozwinęła w sobie tę umiejętność mając pięć lat.

Oglądaj

Mama ze Słowenii uczy córkę czytania po polsku. Na potrzeby filmów zestawy po pięć kart zostały pokazane bez zalecanej przerwy.

Oglądaj

Film o specyfice uczenia polskich dzieci za granicą, o wyzwaniach z jakimi zmagają się polskie szkoły w Szkocji.

Oglądaj

Metoda czytania globalnego stosowana jest z powodzeniem przez rodziców, jak i nauczycieli. Doskonale rozwija nie tylko umiejętność czytania ale również szeroko rozumiany potencjał intelektualny i ścieżkę wzrokową małych dzieci.

Oglądaj