Kolejne książki wyróżnione w konkursie "Globalne Czytanie"

Drugie miejsce dla książeczki „Olbrzym”

Z przyjemnością informujemy że bracia : Julian i Jacek Sawińscy (8 i 6 lat) zajęli drugie miejsce w naszym konkursie „Globalne Oczytanie”. Na wyróżnienie zasługuje wspólna praca chłopców, która zaowocowała niezwykle zabawną i pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji książeczką. Ilustracje są również pełne zabawnych szczegółów i doskonale uzupełniają treść książki.

Zresztą oceńcie sami.

Trzecie miejsce dla książeczek „Bzdurki z chmurki”

Ilustracje do książeczki "Bzdurki z chmurki" wykonały utalentowane plastycznie siostry: czteroletnia Małgosia i ośmioletnia Wiktoria. Autorką tekstu jest mama Danuta. Zachwyciły nas barwne i staranne ilustracje córek oraz zabawna historia. oto fragment listu od mamy:

Bardzo cieszę się, że otrzymamy zestaw do nauki czytania, ponieważ akurat czegoś takiego nam trzeba dla Małgosi. Starsza córka umie już doskonale czytać i pisać, ale chętnie będzie towarzyszyć siostrzyczce w nauce. Bardzo dziękujemy za wyróżnienie. Bardzo wiele ono dla nas znaczy, a najwięcej chyba dla Wiktorii, która z coraz większym zapałem pragnie rozwijać swój talent plastyczny. Ma na swoim koncie już parę ładnych książeczek;) Zaczęła je tworzyć odkąd tylko nauczyła się czytać i pisać:)

Poniżej zamieszczamy fotorelację z pracy nad książką „Bzdurki z chmurki”. Szczególnie cieszy nas widok młodych uśmiechniętych artystek. Miło jest widzieć, że rozwijanie talentów może iść w parze z dobrą zabawą. Warto dodać, że dzieci są w stanie uczyć się czegoś nowego, tylko wtedy, kiedy je coś naprawdę interesuje. Pisanie własnych książek jest jedną z lepszych „lekcji” języka polskiego.

„Ela nad Morzem” – książeczka nagrodzona w konkursie

„Ela nad Morzem” autorstwa Eleny Pasquariello zajęła w naszym konkursie trzecie miejsce (ex aequo z książką „Bzdurki z chmurki”). Książeczka opowiada o wakacyjnej przygodzie Eli, jej rodziny i kota Mruczka. Ta prosta i zabawna historia doskonale nadaje się do wczesnego czytania.

Elena ma sześć lat i mieszka we Włoszech, gdzie chodzi do włoskiej i polskiej szkoły. Mieszka blisko Morza Śródziemnego i zapewne z rodzinnych wypraw wziął się pomysł na jej książeczkę.

Tworzenie własnych książeczek jest doskonałą metodą na rozwijanie dwujęzyczności. Mama napisała do nas, że wyróżnienie w konkursie jest dla Eleny motywujące i dodaje jej skrzydeł. Nas ogromnie cieszy, że rodzice wspierają swoje dzieci w nauce języka ojczystego. Zdajemy sobie sprawę, że uczenie języka polskiego za granicą nie jest łatwym zadaniem, ale wspólne pisanie opowiadań i czytanie polskich książek jest bardzo pomocne. Dzięki temu dzieci rozbudowują swoje słownictwo i mogą swobodniej posługiwać się językiem polskim w rozmowach z bliskimi.

Mamy nadzieję, że zestaw książek „Olo i Mimi” będzie pomocny i nie możemy się doczekać jak zareagują inne dzieci, które uczą się języka polskiego we Włoszech.