Mama 4,5-letniego Ignasia o pracy nadesłanej na nasz konkurs

Przeczytaj relację mamy ze Szczecina, która opisuje, jak wraz ze swoim synkiem wykonała książeczkę pomogającą dziecku w nauce czytania.

Cytat z wiadomości e-Mail:

"Przesyła skan książeczki, wykonanej na konkurs przeze mnie oraz mojego syna 4,5 letniego Ignasia. Pomysł historii zrodził się podczas pewnego jesiennego spaceru - historię wymyślił Ignaś; ja tylko ubrałam ją w słowa. Ilustracje syn wykonał samodzielnie, zrobił też część napisów, a nawet wymyślił nazwę wydawnictwa, które wydało na niby tę książeczkę.

Tworzenie książeczki było dla nas niezłą zabawą, która zajęła nas przez kilkanaście dni. Być może kiedyś wykonamy więcej książeczek z innymi historiami? To świetny sposób nie tylko na rozwijanie wyobraźni dziecka, ale i na mile spędzone chwile rodzinne."

Sama historia jest bardzo mądra i ciekawie opowiedziana. Nadaje się w sam raz na wieczorną bajkę. Co niezwykłe, w niewymuszony sposób opowiada o tym, że marzenia mogą sięgać samych gwiazd; ostatecznie jednak bohater bajki - wędrujący listek - pokornie poddaje się odwiecznym prawom przyrody.

Zapraszamy do obejrzenia skanu książeczki w formacie PDF (14 MB). Kliknij w poniższy obrazek, żeby otworzyć dokument: