Idea stworzenia własnych pomocy do nauki czytania globalnego

Pragnienie stworzenia własnych pomocy dydaktycznych pojawiło się w nas wkrótce po narodzinach naszej córki. Wiedzieliśmy bowiem, jak cenne są pierwsze lata życia dziecka, i jak efektywnie można ten czas wykorzystać.

Gotowe pomoce do nauki czytania globalnego dla dzieci

Dla nas, jako rodziców, istotne było rozpoczęcie nauki czytania od należytego wprowadzenia naszego dziecka w świat słowa pisanego. Zależało nam bardzo mocno na rozbudzeniu w naszej córce pozytywnego nastawienia do przyswajania tej umiejętności. Nie chcieliśmy, by nudne i przez to nieodpowiednie materiały, zniechęciły ją do obcowania z książką. Zdawaliśmy sobie sprawę, że bez skutecznej zachęty już na samym początku tego procesu, potem będzie nam trudniej zdobyć zainteresowanie dziecka, a nauka nie przyniesie zakładanych rezultatów.

Na samym początku, poszukiwania odpowiednich pomocy do nauki czytania, rozpoczęliśmy na rynku. Przetestowaliśmy chyba wszystkie materiały dostępne wówczas w Polsce. To co znajdowaliśmy, na ogół nas rozczarowywało. Zestawy te nie spełniały naszych oczekiwań pod względem metodologicznym. Przekazywane w nich treści – a często również sposób ilustrowania – był według nas niewystarczający dla początkującego i bardzo wrażliwego czytelnika. Co gorsza, kupowane karty z wyrazami i zdaniami, szybko przestawały interesować naszą dwuletnią córkę. Odłożyliśmy więc zabawy w czytanie do czasu, gdy udało się nam przygotować pierwsze własne książeczki. Ich treść wypełniały słowa i ilustracje przedstawiające krótkie i zabawne historyjki. Jak się potem okazało, kierując się wiedzą i intuicją, stworzyliśmy pomoce dydaktyczne, w sam raz dopasowane do wieku i zainteresowań dziecka we wczesnym stadium rozwoju umysłowego. Potwierdziły to późniejsze postępy w czytaniu naszej córki, oraz sukcesy kolejnych dzieci w Polsce i Anglii.

Pomoce do nauki czytania globalnego w języku angielskim - program BilinguAll®

Widząc wyraźne postępy w nauce czytania naszej córki, poszliśmy o krok dalej. Gotowe książki swojego autorstwa, wraz kartami, po ich uprzedniej adaptacji, udało się nam wykorzystać również, jako skuteczną pomoc do nauki języka angielskiego. Stało się to po przeprowadzce naszej rodziny do Anglii. Pierwszą okazję ku temu stworzyły prowadzone przez nas zajęcia dla mam w ośrodkach Sure Start Center. Nasza metoda jest szczególnie skuteczna, gdy dziecko uczy się z rodzicem. Zastanawialiśmy się więc, w jaki sposób rodzic może uczyć języka obcego, nawet jeżeli sam go nie zna, albo jest to jego drugi język? Bazując na doświadczeniu własnym oraz innych rodziców uznaliśmy, że potrzebna jest aplikacja komputerowa, która odtworzy nasz sposób uczenia z zajęć, a jednocześnie, zawierać będzie też dodatkowe elementy multimedialne, które pomogą w opanowaniu rozumienia i wymowy w języku angielskim.

Idea BilinguAll® oparła się na założeniu, że każde dziecko jest w stanie nauczyć się języka obcego, jeżeli język rośnie wraz z nim. Żeby dobrze posługiwać się językiem obcym, trzeba go rozwijać i dopasowywać treści do możliwości poznawczych dzieci. Wiadomo, że nie da się nauczyć wszystkiego naraz, dlatego nauka w BilinguAll® podzielona jest na krótkie, interesujące historie, które dziecko poznaje zaczynając od wyrazów. Następnie poznaje wyrażenia i zdania, na książkach kończąc. Taki sposób nauki sprawia, że dziecko, niejako przy okazji, na zawsze utrwala reguły pisowni, gramatyki oraz wymowy. Dzieje się tak, dzięki wzbudzeniu w nim zainteresowania i zaangażowania, oraz odtworzeniu w programie BilinguAll® etapów poznawania przez dziecko języka ojczystego.

Przejdź do następnego artykułu:
Metodyka opracowania naszych pomocy do nauki czytania globalnego
Wróć do strony głównej kategorii:
Pomoce dydaktyczne

Aktualności

Zapraszamy na darmowe warsztaty z czytania globalnego. Poprowadzimy je w ramach targów Świadomi Rodzice w lubelskiej GALI.

Autorka bloga "Makulka" stawia sobie za cel wyszukiwanie książek, które wspierają szeroko rozumiany rozwój dzieci. Sama uczy swoje dzieci czytania metodą globalną i szuka odpowiednich materiałów, wspierających tę naukę.

Czytanie globalne i matematykaW ostatnim czasie pracowaliśmy intensywnie nad przygotowaniem programu ukierunkowanego na nauczanie matematyki przy wsparciu metody Glenna Domana. Przeczytaj więcej o efektach naszych działań.

Jesteś zainteresowany uczestnictwem w naszych warsztatach? Chcesz by ich program był dostosowany przez nas do przypadku dziecka lub grupy dzieci, których uczysz czytania? Chętnie się tym zajmiemy. Dowiedz się więcej szczegółów z tego artykułu.

I właśnie z tej okazji pragniemy Życzyć Wam Wszystkim tego, co w tych Świętach Najlepsze i Wyjątkowe, a także wielu sukcesów w Nowym Roku 2016 i każdym kolejnym...

Specjalna oferta polega na połączeniu ebooków z audiobookami nagranymi przez native speakera. Naszym celem było wzbogacenie istniejących materiałów do nauki angielskiego o ścieżkę audio. Zależy nam na tym, żeby rodzic, który decyduje się na zakup naszego kursu, mógł mieć dostęp do wersji dźwiękowej za symboliczną złotówkę.

Warsztaty z czytania globalnego oraz matematyki w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku. Cel: pomoc dzieciom, które nie były w stanie opanować czytania innymi metodami.

W naszym serwisie internetowym pojawił się nowy artykuł, który w szczegółach opisuje to, w jaki sposób program do nauki języka angielskiego BilinguAll wspiera naukę języka obcego, w oparciu o zasady metody Glenna Domana.

W czasie Otwarcia Business Link Lublin w dniu 22 grudnia 2014 przy ulicy Lipowej 4 odbyło się spotkanie dla osób zainteresowanych zdobyciem dofinansowania na rozwój własnego biznesu w ramach innowacyjnej przedsiębiorczości.

Chcemy podzielić się z Wami pierwszymi próbkami prac studentów Wydziału Artystycznego UMCS. Jak sami zobaczycie, są to zdolni ilustratorzy, którzy potrafią wczuć się w świat wyobraźni dzieci i doskonale rozumieją dziecięce poczucie humoru. Niektórzy z nich mają już doświadczenie w pracy dla wydawnictw i agencji reklamowych.

Oto kolejna partia nagrodzonych książek od najmłodszych czytelników, którzy odpowiedzieli na nasz konkurs przysyłając swoje prace.

Z przyjemnością prezentujemy książkę sześcioletniej Nataszy Balter i jej mamy, która zajęła drugie miejsce w konkursie "Globalne Oczytanie".

Za nami kolejne spotkanie ze studentami kierunków artystycznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Z przyjemnością informujemy, że jury wybrało już zwycięzców konkursu "Globalne Oczytanie" realizowanego wspólnie z portalem "Czas Dzieci".

Przeczytaj relację mamy ze Szczecina, która opisuje, jak wraz ze swoim synkiem wykonała książeczkę pomogającą dziecku w nauce czytania. 

Nauka czytania dzieci metodą globalną przy pomocy zestawów „Umiem Czytać” nie jest skomplikowana. Zdarza się jednak, że w trakcie sesji napotykasz na różne trudności, które mogą powodować ograniczone efekty Twoich starań. Zachęcamy Cię więc do skorzystania z naszej wiedzy i doświadczeń w trakcie bezpłatnych konsultacji indywidualnych.

Ebooki z serii BilinguAll® za dwa tygodnie będą miały ścieżkę dźwiękową. Projekt nauki języka angielskiego za pomocą naszych książek wzbudził zainteresowanie lektorki Rachel Boot z Wielkiej Brytanii. Ogromnie się z tego cieszymy, gdyż Rachel jest absolutną profesjonalistką. Pracowała m.in. przy udźwiękowieniu filmowej produkcji słynnych "Opowieści z Narnii", "Robin Hooda", "Jamesa Bonda" ("Quantum of Solace") i "Sherlocka Holmesa" ("A Game of Shadows").

Z przyjemnością oglądamy prace nadsyłane w ramach konkursu „Globalne oczytanie”. Książeczki są ciekawe i bardzo pomysłowe, zarówno pod względem tekstów, jak i rysunków. Najbardziej cieszy nas to, że rodzice razem z dziećmi próbują swoich sił przy tworzeniu krótkich historii i mają przy tym dobrą zabawę.

BilinguAll - Personal Teacher jest serią pomocy dydaktycznych do nauki języka angielskiego, w skład których wchodzi aplikacja komputerowa oraz pełne humoru książeczki dla dzieci. Od teraz możesz pobrać ich wersje próbne z naszego serwisu internetowego.

BiliingAll® to aplikacja pomagająca w systematycznej i skutecznej nauce języka angielskiego dzieci. Niebawem będziesz mieć możliwość samodzielnego wypróbowania jej szerokich możliwości.

Jeżeli marzysz o byciu ilustratorem i chcesz się rozwijać współpracując z wydawnictwem, przyjdź na spotkanie i zobacz, w jaki sposób możesz rozwinąć z nami swoje talenty!

Drogi Rodzicu, jeśli Twoje dziecko lubi rysować a Ty masz pomysł na ciekawą książeczkę dla swojego malucha, zapraszamy Cię do udziału w konkursie "Globalne oczytanie". Jest to konkurs rodzinny, który ma na celu odkrywanie dziecięcych talentów. Chcemy też wspierać wczesną naukę czytania, dlatego najlepsze pomysły nagrodzimy naszymi zestawami.

Jest nam miło poinformować wszystkie osoby zainteresowane nauką czytania dzieci metodą globalną, że w sieci Internet pojawiła się nowa baza wiedzy poświęcona temu zagadnieniu i jest nią właśnie nasz oficjalny serwis internetowy.

Jest to pierwsza tego typu kampania skierowana do polskojęzycznych rodziców wychowujących dzieci za granicą. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Promocji Języka Polskiego za Granicą kierowane przez Dr Annę Martowicz.

Do listy współpracujących z nami szkół i przedszkoli dołączyło Polskie Centrum Kultury i Edukacji oraz Szkoła bez Granic w Edynburgu.

filmy_slider

Lekcja języka angielskiego przygotowana przez rodzica w programie BilinguAll®, który umożliwia szybkie tworzenie i edytowanie ciekawych lekcji, dostosowanych do potrzeb dziecka.

Oglądaj

Małe dzieci uczą się czytać równie łatwo, jak uczą się mówić. Wystarczy pokazywać im wyrazy i bawić się z nimi w układanie wyrażeń i zdań.

Oglądaj

Ala zaczęła czytać w wieku trzech lat. Zobacz jak rozwinęła w sobie tę umiejętność mając pięć lat.

Oglądaj

Mama ze Słowenii uczy córkę czytania po polsku. Na potrzeby filmów zestawy po pięć kart zostały pokazane bez zalecanej przerwy.

Oglądaj

Film o specyfice uczenia polskich dzieci za granicą, o wyzwaniach z jakimi zmagają się polskie szkoły w Szkocji.

Oglądaj

Metoda czytania globalnego stosowana jest z powodzeniem przez rodziców, jak i nauczycieli. Doskonale rozwija nie tylko umiejętność czytania ale również szeroko rozumiany potencjał intelektualny i ścieżkę wzrokową małych dzieci.

Oglądaj