Globalne czytanie - konkurs literacki

Drogi Rodzicu, jeśli Twoje dziecko lubi rysować a Ty masz pomysł na ciekawą książeczkę dla swojego malucha, zapraszamy Cię do udziału w konkursie "Globalne oczytanie". Jest to konkurs rodzinny, który ma na celu odkrywanie dziecięcych talentów. Chcemy też wspierać wczesną naukę czytania, dlatego najlepsze pomysły nagrodzimy naszymi zestawami.

Zadanie konkursowe składa się z dwóch części

W pierwszej części rodzice mają za zadanie przygotować książeczkę dla dziecka, która opowiada stworzoną od samego początku historię.

Druga część dotyczy dzieci, których zadaniem jest wykonanie ilustracji do historii napisanej przez rodziców.

Rodzice i dzieci mogą stworzyć opowieść i obrazki wspólnie!

Wytyczne techniczne dla książeczki:

• maksymalny rozmiar to format A4 (21cm x 29.7cm);
  • nieprzekraczalna ilość stron z tekstem - piętnaście;
  • ilość wyrazów na stronie - od dziesięciu do dwudziestu;
  • okładka z minimum jedną ilustracją lub zdjęciem i tekstem - może być drukowany lub pisany ręcznie.

Zgłoszenie prac do konkursu odbywa się poprzez adres e-mail: biuro@szkolatalentow.pl lub wysyłkę pocztą na adres: ”Globalne oczytanie”, Długie 20B, 20-258 Lublin.

• Prosimy o dopisanie do wiadomości e-mail nazwy konkursu w tytule: ”Globalne oczytanie - konkurs literacki”.
  • Każde z nadesłanych zgłoszeń powinno zawierać następujące informacje: imię i nazwisko uczestnika, wiek dziecka/dzieci, adres zamieszkania wraz z kodem pocztowym, numer telefonu rodzica lub prawnego opiekuna osób niepełnoletnich biorących udział w konkursie, klauzule dotyczące danych osobowych oraz przekazania praw autorskich.
  • W załączniku powinien znaleźć się skan wykonanej pracy konkursowej.

Nagrody w konkursie

Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa przesłane na adres e-mail.

Laureaci miejsc: I-III otrzymają zestaw do nauki globalnego czytania „Umiem Czytać” od Szkoły Talentów. Zwycięskie książki zostaną opublikowane na stronach serwisów internetowych Czasu Dzieci.pl i Szkoły Talentów.

Uwaga, przewidzieliśmy jeszcze nagrodę specjalną dla super kreatywnej rodziny! Jest nią profesjonalny wydruk nadesłanej książki z historią, a także prywatne konsultacje, jak rozwijać talent ilustratora lub pisarza? Rodzina ta otrzyma również podwójny zestaw do nauki czytania globalnego „Umiem Czytać”, z kartami i książkami.

Zgłoszenia przyjmujemy od 29 października do 29 listopada 2014 roku. Ogłoszenie nazwisk laureatów konkursu nastąpi do 2 grudnia 2014 za pośrednictwem naszego oficjalnego serwisu internetowego.