Już tylko 10 dni do końca konkursu „Globalne oczytanie”

Każda z nadesłanych książek jest jedyna w swoim rodzaju. Na następne czekamy jeszcze 10 dni i po tym czasie razem z portalem „Czas Dzieci” ogłosimy zwycięzców. Najlepsze prace będą umieszczone na obu portalach, a zwycięzca otrzyma swoją pierwszą drukowaną książkę.

Dla zainteresowanych kilka podpowiedzi:

• książkę możesz zacząć od napisania całej historii lub od przygotowania rysunków, które będą ilustrować twoją opowieść;
  • możesz również użyć do tego celu własnoręcznie zrobionych zdjęć;
  • kazda historia ma swój początek i zakończenie;
  • oczywiście pośrodku powinno też znaleźć się miejsce na opisanie tego co się dzieje z bohaterami;
  • im bardziej nieprzewidywalny lub zabawny jest rozwój wypadków, tym lepiej.

Często jest tak, że najciekawsze historie dzieją się obok nas. Wystarczy tylko uważnie patrzeć i notować. Ilustracje to równie twórcze zadanie. Ważne żeby dzieci mogły swobodnie decydować, co i jak chcą narysować.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: Globalne czytanie - konkurs literacki.