Już tylko 10 dni do końca konkursu „Globalne oczytanie”

Każda z nadesłanych książek jest jedyna w swoim rodzaju. Na następne czekamy jeszcze 10 dni i po tym czasie razem z portalem „Czas Dzieci” ogłosimy zwycięzców. Najlepsze prace będą umieszczone na obu portalach, a zwycięzca otrzyma swoją pierwszą drukowaną książkę.

Dla zainteresowanych kilka podpowiedzi:

  • książkę możesz zacząć od napisania całej historii lub od przygotowania rysunków, które będą ilustrować twoją opowieść;
  • możesz również użyć do tego celu własnoręcznie zrobionych zdjęć;
  • kazda historia ma swój początek i zakończenie;
  • oczywiście pośrodku powinno też znaleźć się miejsce na opisanie tego co się dzieje z bohaterami;
  • im bardziej nieprzewidywalny lub zabawny jest rozwój wypadków, tym lepiej.

Często jest tak, że najciekawsze historie dzieją się obok nas. Wystarczy tylko uważnie patrzeć i notować. Ilustracje to równie twórcze zadanie. Ważne żeby dzieci mogły swobodnie decydować, co i jak chcą narysować.

Więcej informacji znajdziesz w artykule: Globalne czytanie - konkurs literacki.

Aktualności
filmy_slider

Lekcja języka angielskiego przygotowana przez rodzica w programie BilinguAll®, który umożliwia szybkie tworzenie i edytowanie ciekawych lekcji, dostosowanych do potrzeb dziecka.

Oglądaj

Małe dzieci uczą się czytać równie łatwo, jak uczą się mówić. Wystarczy pokazywać im wyrazy i bawić się z nimi w układanie wyrażeń i zdań.

Oglądaj

Ala zaczęła czytać w wieku trzech lat. Zobacz jak rozwinęła w sobie tę umiejętność mając pięć lat.

Oglądaj

Mama ze Słowenii uczy córkę czytania po polsku. Na potrzeby filmów zestawy po pięć kart zostały pokazane bez zalecanej przerwy.

Oglądaj

Film o specyfice uczenia polskich dzieci za granicą, o wyzwaniach z jakimi zmagają się polskie szkoły w Szkocji.

Oglądaj

Metoda czytania globalnego stosowana jest z powodzeniem przez rodziców, jak i nauczycieli. Doskonale rozwija nie tylko umiejętność czytania ale również szeroko rozumiany potencjał intelektualny i ścieżkę wzrokową małych dzieci.

Oglądaj