Recenzja zestawów do nauki czytania globalnego na blogu Makulka

Autorka bloga "Makulka" stawia sobie za cel wyszukiwanie książek, które wspierają szeroko rozumiany rozwój dzieci. Sama uczy swoje dzieci czytania metodą globalną i szuka odpowiednich materiałów, wspierających tę naukę.

Jej zdaniem „im szybciej otworzy się przed dzieckiem świat książek, tym łatwiej będzie mu później je wybierać.” Prowadzi jeden z najbardziej poczytnych blogów książkowych dla rodziców. Oto fragment recenzji naszych zestawów „Olo i Mimi”:

Synowi bardzo odpowiada zabawa z wyrazami, czasami miałam problem gdyż po zakończeniu sesji, gdy chowałam karty dziecko zaczynało płakać z żalu, że to już koniec. Choć Glenn Doman powiedział, że trzeba skończyć prezentację zanim dziecko się nią znudzi, to ja od czasu do czasu robiłam wyjątki i pozwalałam na dłuższą zabawę. Zestaw jest odpowiedni zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem globalnym jak i dla tych, które już wcześniej się tym zajmowały.

Więcej na: http://makulka.blogspot.com/2015/11/czytanie-globalne-z-olo-i-mimi.html

Aktualności
filmy_slider

Lekcja języka angielskiego przygotowana przez rodzica w programie BilinguAll®, który umożliwia szybkie tworzenie i edytowanie ciekawych lekcji, dostosowanych do potrzeb dziecka.

Oglądaj

Małe dzieci uczą się czytać równie łatwo, jak uczą się mówić. Wystarczy pokazywać im wyrazy i bawić się z nimi w układanie wyrażeń i zdań.

Oglądaj

Ala zaczęła czytać w wieku trzech lat. Zobacz jak rozwinęła w sobie tę umiejętność mając pięć lat.

Oglądaj

Mama ze Słowenii uczy córkę czytania po polsku. Na potrzeby filmów zestawy po pięć kart zostały pokazane bez zalecanej przerwy.

Oglądaj

Film o specyfice uczenia polskich dzieci za granicą, o wyzwaniach z jakimi zmagają się polskie szkoły w Szkocji.

Oglądaj

Metoda czytania globalnego stosowana jest z powodzeniem przez rodziców, jak i nauczycieli. Doskonale rozwija nie tylko umiejętność czytania ale również szeroko rozumiany potencjał intelektualny i ścieżkę wzrokową małych dzieci.

Oglądaj